14. oktobris, 2010|Nav komentāru

Katrai LU fakultātei ir sava Studējošo pašpārvalde (SP), kuras galvenie uzdevumi un tiesības ir noteiktas Augstskolu likumā*. SP jau 11 gadus strādā arī LU SZF telpās. Turklāt šo gadu laikā tā ir kļuvusi par vienu no atpazīstamākajām studentu organizācijām LU.

Ko dara SP?

Strādā fakultātes studentu labā, izklaidē, rīko kultūras un akadēmiskus pasākumus, aicina vieslektorus un veido izglītojošus seminārus, mīl, ciena viens otru, rūpējas par SZF dienesta viesnīcas iemītniekiem, padara fakultātes ikdienu krāsainu un dzīvu. Svarīgākie tiešie pienākumi ir sekot līdzi LU un LU SZF aktuālajām norisēm un novērot, vai netiek pārkāptas studentu akadēmiskās intereses.

Kāpēc darboties SP?

Ieguvumi ir visai vērtīgi, lūk, 10 random iemesli, kāpēc tas ir izdevīgi:

1) iegūsi vērtīgus kontaktus nākotnei;

2) attīstīsi līdera dotības;

3) varēsi uzlabot komunikācijas prasmes;

4) iemantosi draugus uz mūžu;

5) iegūsi prasmes realizēt idejas bez finansiāliem resursiem;

6) nesavtīgi darīsi līdzcilvēkiem labu;

7) iegūsi praksi reklāmā un SA;

8 ) iegūsi prasmes pārvaldīt finanšu resursus;

9) iegūsi izpratni par birokrātijas procesiem;

10) varēsi realizēt savas idejas kultūras un akadēmiskajos pasākumos.

Kā iesaistīties?

Trešā stāva 327. kabinetā atrodas SP kabinets (liela telpa ar smuku apaļu galdu un T. Koķes + pedobear bildi pie sienas) atnāc, atver durvis un saki: „Labdien, es arī te gribu!”. Otrs variants, atsūti e-pastu uz adresi [email protected] Vēl ir variants atsūtīt pastkarti. LU SZF SP ir atvērta organizācija ikvienam SZF studentam. Kā jau organizācijai, mums ir sava sistēma un kārtība, kā darba process tiek veidots. Studiju gada sākumā norisinās SP vēlēšanas (fakultātei tie ir aizraujoši „reklāmas kari”), ikviens students var izveidot savu sarakstu (partiju) un kandidēt, vai pievienoties jau kādam esošam sarakstam. 2010. gadā kandidēja 5 saraksti un aptuveni 70 studenti, 2009. gadā ap 100 studentiem.  Taču, ja netiec ievēlēts, nebēdā! Tev aizvien ir iespēja darboties kā aktīvistam un ar laiku tikt ievēlētam. Ja jūti sevī vadītāja dotības, vari kandidēt uz SP priekšsēdētāja, vadītāja vietnieka amatiem vai vadīt kādu no komisijām, bet, ja redzi sevi kā vienkārši vērtīga darba darītāju, vari iesaistīties akadēmiskās, kultūras, sociālo lietu vai sabiedrisko attiecību komisijas darbā. Kad vēl pamēģināt, ja ne studenta gados?

*Augstskolu likums: http://www.likumi.lv/doc.php?id=37967

*LU SZF SP nolikums: nolikums

*LU SZF SP vēsture: SP vēsture

Komentāri Jaunākās ziņas

Uzmanību!

Mājaslapa darbojas arhīva režīmā!

112 studentam!!! Jaunākās ziņas
112 studentam
SP Draugi Jaunākās ziņas